Zimní pneu, od kdy do kdy


06.09.2018 | Tiskové zprávy

Výměna pneuOpět přichází pomalu ale jistě doba, kdy autoservisy pojedou na plné obrátky. Řidiči totiž začnou postupně měnit letní pneumatiky za zimní. Lidé se často ptají, jestli je zimní přezutí automobilu opravdu povinné. Na to se však nedá odpovědět ani ano ani ne.

 

 

Podle zákona totiž vůz musí disponovat zimními pneumatikami pouze za určitých podmínek.

Pokrývá silnici souvislá vrstva sněhu či led? Bez zimních pneumatik se neobejdete

Zákon ukládá řidičům motorových vozidel kategorie M nebo N povinnost jezdit výhradně na zimních pneumatikách (a to na všech 4 kolech), to znamená na pneumatikách s hloubkou dezénu minimálně 4 mm, pokud jsou splněny současně následující dvě podmínky:

1. Je mezi 1. listopadem a 31. březnem.

2. Na pozemní komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Ve výsledku to tedy znamená, že vaše vozidlo mít zimní obutí bezpodmínečně nemusí, ale v případě, že mezi 1. listopadem a 31. březnem jezdíte na letních pneumatikách, musíte si být stoprocentně jistí, že nevyjedete na komunikace s vrstvou námrazy ledu či sněhu.

Vzhledem k tomu, že počasí se může poměrně rychle měnit, nedoporučuje se jeho stálost spoléhat, a to především pokud plánujete delší cestu.

Pozor, ne všude na světě platí stejné podmínky

Dobrou zprávou tedy je, že není nutné mít úderem 1. 11. přezuté letní pneumatiky za zimní, pokud například venku ještě panuje teplé počasí. Na druhou stranu to ale nepodceňujte. Začít mrznout nebo nasněžit může doslova přes noc, a pokud byste se ráno vydali na zasněžené či zamrzlé silnice s letními pneumatikami, zákon už porušujete a můžete si vysloužit v lepším případě pokutu, v horším i zákaz další jízdy.

Další věcí, kterou si řidiči musí uvědomit, je fakt, že ne všude na světě mají regulaci nastavenou stejně, jak je tomu u nás. Pokud se tedy chystáte kamkoli do zahraničí, musíte si dopředu zjistit, jak je zákon definován právě tam, kam míříte.

Nepodceňujte raději počasí a pořiďte si kvalitní zimní pneumatiky.


(tisková zpráva)

www.continental-pneumatiky.cz


< Zpět na výpis článků Tiskové zprávy |  • 06.09.2018 | Zobrazeno: 1768× |Reklama

Adresa
Hradešínská 2409/57
Praha 10 - Vinohrady

Provozní doba
Út: 16:00 - 19:00
Čt: 16:00 - 19:00

Kontakt
Email: seidl@autoskolaseidl.cz
Telefon: +420 739 879 129


Dokumenty k přihlášení


Jak nás najdete

Ze stanice metra Flora (A) jednu zastávku tramvají do stanice Orionka (tramvaje: č. 10 a 16), autobusem do stanice Orionka (autobusy: č. 136 a 175), pak ulicí Říčanská dolů a po 200 m odbočte vpravo!


Mapa